Қаржы – экономикалық бөлімі РМҚК «І.Жансүгіров атындағы ЖМУ» құрылымдық бөлімшесі болып табылады

Бас бухгалтер – Оңғарова Орынқайша Қусаинқызы

Телефон 8728-2-22-08-65, 8728-2-22-00-31 (163)

Қаржы – экономикалық бөлімі өз қызметінде мына құжаттарды басшылыққа алады: ҚР Коституциясы, ҚР «Білім туралы», ҚР «Еңбек туралы» Заңдарын ,ҚР Президентінің  қаулыларын, «Бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есеп беру туралы» Заңын (2007ж 28 ақпандағы №234),Өндірістегі есеп саясатын, ҚР Ұлттық комиссиясының бекіткен қаулыларын, бухгалтерлік есеп стандарттарын, университет Ректорының  қаулылары мен бұйрықтарын.

НЕГІЗГІ МІНДЕТТЕРІ

ҚР қолданыстағы заңнамаларының талаптарына сәйкес қаржы-экономикалық қызметінде бухалтерлік және салықтық есеп  жүргізу қаржы – экономикалық бөлімінің басты міндеті болып табылады.

Бекітілген табыс және шығын сметаларына сәйкес қаражаттардың мақсатты және үнемді жұмсалуын, сондай-ақ ақша қаражаты мен материалдық құндылықтардың  жергілікті сақтау мен  пайдалануды сақтандыру.

Қызметкерлерге жалақыны және студенттер мен магистранттарға, колледж оқушыларына шәкіртақыны бекітілген мерзімде есептеу мен төлеу.

Заңды және жеке тұлғалармен дер кезінде есеп айрысуды жүргізу.

Бюджеттік және бюджеттік емес көздерден алынған табыс және шығыс қаражаттарының есебін жүргізу.

Тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға берілген сенімхаттардың пайдалануына бақылау жүргізу.

Универсиитет мүлкін түгендеу мен қаржылық міндеттемелерін жүргізу, дер кезінде нәтиежесін жасау мен есепке алу.

Материалды жауапкершілігі бар тұлғалардың және олардың жауапкершілігіндегі мүліктердің сақталу   жұмысын есепке алуды ұйымдастыру.

Бухгалтерлік ақпараттарды есептеуде автоматтандырудың жаңа тәсілдерін кеңінен пайдалану. «1-С бухгалтерия» бағдарламасында ЖМУ-нің барлық қаржы-экономикалық операцияларының есебін жүргізу.

Бекітілген тәртіп пен көрсетілген мерзімде қаржылық, салықтық, статистикалық есепті жасау және ұсыну.

ҚЭБ ұйымдастыру құрылымы

Түгелбаева Кулдаш Закірқызы
қаржы-экономика бөлімінің бас есепшісінің орынбасары.
Мукушева Динара Амангелдіқызы
қаржы-экономика бөлімінің экономисті.
Жаманбалина Лаура Ерсабитқызы
қаржы-экономика бөлімінің жалақы мен зейнетақы аударымдары бойынша сектор жетекшісі.
Байжұманова Алма Қазыбекқызы
қаржы-экономика бөлімінің күндізгі оқу бөлімі студенттерінің төлемақысы бойынша сектор жетекшісі.
Қалмақбаева Назгүл Оралбайқызы
қаржы-экономика бөлімінің сырттай оқу бөлімі студенттерінің төлемақысы бойынша сектор жетекшісі.
Оспанова Нұргүл Омарқызы
қаржы-экономика бөлімінің экономисті.